ul. Staromiejska 48; 64-920 Piła

tel. kom. (+48) 607 554 343

tel. (067) 353 23 64;  (067) 353 23 67

email: pilaluteranie@op.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pile

Diakonia

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

w Rzeczypospolitej Polskiej

KRS 0000260697

Diakonia Polska jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP posiadającą status organizacji pożytku publicznego. Mottem naszej działalności są biblijne słowa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” (Ewangellia Mateusza 25,40).

 

Reaktywowanie pracy diakonijnej rozpoczęto w 1993 roku. Diakonia Polska wspiera diecezjalną działalność diakonijną i koordynuje projekty na rzecz pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym, dzieciom, młodzieży i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, a także ludziom w sytuacji katastrof i klęsk żywiołowych. Uczestniczy w Programie Wolontariatu Europejskiego, prowadzi Program Przeciw Przemocy, a także liczne instytucje i jednostki diakonijne na terenie całej Polski.

STRONA GŁÓWNA

 

BUDOWA KOŚCIOŁA

 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

 

CHÓR PARAFIALNY

 

PIEŚNI KOŚCIELNE

 

KAPELAN EDW

 

ZESPÓŁ PARAFIALNY

 

KONTAKT

ZNAK DIAKONII - "KRZYŻ Z KORONĄ"

Symbolika znaku - Krzyż oznacza Boże miłosierdzie w Jezusie Chrystusie, który poniósł nasze grzechy na krzyż Golgoty.

Korona oznacza Jego zmartwychwstanie, zwycięstwo nad śmiercią. Wraz z Chrystusem bierzemy udział w zwycięstwie Wielkanocy. Korona to także zapowiedź otrzymania "korony żywota" (Obj 2,10). Znak ten został zaprojektowany w 1925 roku przez prof. Richarda Boelanda jako znak misji wewnętrznej. Zgodnie z decyzją Eurodiakonii "krzyż z koroną" może być używany jako logo przez diakonie Kościołów protestanckich w Europie.

 

(oprac. na podstawie: www.diakonia.org.pl)

Diakonia

Pilska Stacja Diakoni posiada dwa oddziały: „wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego” mieszczącą się przy ul Wawelskiej 118 oraz biuro diakoni i pokój rehabiltacyjne w plebani przy ul. M.  Buczka 48.

 

Prócz tego organizowane był lub są różne projekty w współpracy z MOPS:

 

W latach 2011 i 2012, - na zaproszenie Stacji Diakonii w Pile, na pilskim Placu Zwycięstwa zagościł „Autobus zabawy” wraz z 5-osobową grupą młodych, przeszkolonych osób z CME, która przez 5 dni organizowała różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci. Projekt jest finansowany w 70% z budżetu Urzędu Miasta w Pile

 

Otwieramy drzwi do przyszłość. Angielski u ewangelików.

 

W 2011r Stacja Diakoni w Pile, we współpracy z MOPS w Pile, prowadziła projekt „Otwieramy drzwi do przyszłość. Kurs języka angielskiego” . Zajęcia  są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego. Zajęcia  odbywały się w czwartki  od 17.00 – 18.45 (przerwa 15 min)  -  jedna grupa i poniedziałki  o tych samych godzinach.

 

Podczas zająć są wykorzystywane najnowsze formy nauczania w formie audio-wizualnej. Projekt jest finansowany z budżetu Urzędu Miasta w Pile.

 

Charytatywny koncert w Tequila pub

 

2011r. Stacja zorganizowała koncert parafialnego zespołu rockowego n.o.c. z Piły, w motorowym pubie Tequila w Pile, który był połączony z akcją charytatywną, pomocy SIEDMIOLETNIEMU KRZYSIOWI BURDZIŁOWSKIEMU. Wejściówkę na koncert stanowiła minimum 5 zł do "puszki" zbierane będzie przy wejściu. Następnie odbyła się loteria fantowa i aukcje płyt i koszulek zespołu.

 

To tylko nieliczne projekty i akcje…

 

Chcesz pomagać zapraszamy do współpracy!

 

 

 

PARAFIA  EWANGELICKO-AUGSBURSKA W PILE